Serwis opon – co warto wiedzieć na temat wymiany ogumienia?

Bezpieczna jazda samochodem jest możliwa dzięki prawidłowej pracy wielu układów. Duża w tym rola także kół, które jako jedyne stykają się z podłożem. Co więc warto wiedzieć na ich temat? Kiedy powinniśmy wymieniać opony letnie na zimowe?

Serwis opon – jak dbać o ogumienie?

Opony wymagają tak samo naszej uwagi jak inne komponenty. Od ich stanu zależy bowiem komfort jazdy oraz nasze bezpieczeństwo. Dlatego powinniśmy mieć na uwadze stan ciśnienia opon, a także głębokości ich bieżnika. Pierwszy z parametrów jest zależny od modelu auta. Stosowne informacje możemy znaleźć w kilku miejscach. Warto zajrzeć chociażby do książki obsługi pojazdu albo klapy wlewu paliwa. Informacja o poprawnym ciśnieniu w oponach może być także umieszczona na słupku przy drzwiach kierowcy. Ciśnienie warto sprawdzać regularnie, by zapewnić sobie komfort prowadzenia pojazdu. Bez problemu sprawdzimy je i uzupełnimy na każdej stacji benzynowej. Poza tym kontrolujmy także głębokość bieżnika. Najprościej to robić podczas sezonowej wymiany ogumienia. Minimalna głębokość bieżnika, jaką przewiduje polskie prawo, to 1,6 mm. Jeśli podczas badania okaże się ,że ta wartość jest niższa, będziemy musieli wymienić opony.

Wymiana opon – gdzie znaleźć dobrych specjalistów?

Wpływ na pracę opon ma nie tylko bieżnik i ciśnienie. Bardzo ważne jest także ich odpowiednie wyważenie. Kontrolujmy również stan zaworów i innych elementów, które podlegają zużyciu. Mając na uwadze takie detale skutecznie poprawimy sobie komfort jazdy oraz zmniejszymy ryzyko wystąpienia poważnej usterki. Wymiana opon jest także konieczna między sezonami, o ile nie korzystamy z opon całorocznych. Coraz więcej warsztatów wykonuje nie tylko wymianę, ale również optymalizację opon i kół. Serwis opon jest dostępny chociażby tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/serwis-opon. Dzięki temu możliwe jest zniwelowanie dodatkowych sił, które są wynikiem struktury opony i kształtu felgi. Serwisanci są w stanie nałożyć oponę tak, by siły odśrodkowe podczas kręcenia koła były odpowiednie i umożliwiały kołom prawidłową pracę.

Recommended For You

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *